בשנים האחרונות גדל עולם מכשירי הסלולר והצרכן שמעוניין לקנות סמארטפון חדש יוכל לבחור בין מגוון רחב של מכשירים. המכשירים מחולקים למספר קטגוריות לפי הביצועים של המכשירים והמחיר בו הם נמכרים.

החלוקה הראשונית היא למכשירי פרימיום, ומכשירי ביניים. מכשירי הפרימיום הם המכשירים החדשים, החזקים של המותגים הגדולים. המכשירים המוכרים בקטגוריה זו הם המכשירים מסדרת הS והנוט של סמסונג, ומכשירי האייפון של אפל. גם מכשירי הG וV של LG נמצאים בקטגוריה זו, אך הם נבלעו במכירות של המותגים האחרים.

מכשירי הביניים הם סמארטפונים שמיוצרים בעיקר על ידי חברות סיניות כמו שיאומי והוואווי, המכשירים נמכרים במחירים זולים מאד, והביצועים שלהם בחלק מהפרמטרים לא נופלים ממכשירי הדגל שבקטגורית הפרימיום. מכשירים אלה זוכים לפופולאריות רבה בעיקר בגלל המחירים הנמוכים. בעקבות הצלחתם בשוק הסלולאר, בשנים האחרונות החלה גם סמסונג לייצר מכשירי ביניים מסדרת הA והJ (שיצאה בינתיים מהשוק).

בקטגוריה זו תוכלו למצוא גם את מכשירי השוק הנמוך, מכשירים אלה מגיעים עם יכולות מינמליות ומיועדות לצרכנים שממעטים להתשמש בפונקציות הנלוות של המכשירים.

מכישרי פרימיום

מכשירי הפרימיום הם המכשירים הכי חזקים וחדישים בשוק, יכולות הביצוע שלהם משתפרים משנה לשנה. בדרך כלל החברות שומרות את ההשקות של המכשירים לכנסים הגדולים של ענף הסלולר.

מכשירי הדגל נבדלים משאר המכשירים בכמה פרמטרים:

החברות משקיעות בעיצוב המכשיר שיראה חדשני ויגרה את הלקוחות.
במכשירים אלה תמצאו את המסך הכי איכותי, מערכת הפעלה חדשה, עם זכרון פנימי וRAM גדול ובשנים האחרונות גם מצלמות איכותיות ועמידות למים.
החומרה והתוכנה של המכשירים כל כך חזקים במה שנותן תחושה שהמכשיר מתפקד יותר טוב מהמחשב הביתי.

מכשירים אלה מגיעים גם עם סוללה גדולה, אבל היא לא בהכרח תחזיק יותר זמן אם בעל המכשיר ינצל את מלוא היכולות של המכשיר שזוללות את הסוללה.

כמו הביצועים האיכותיים כך גם תג המחיר של מכשירי הפרימיום- גבוה. המחירים של מכשירי הפרימיום מתחילים ב3,000 ₪ עבור סמסונג S20  או אייפון 12 Mini. אם תרצו לקנות את המכשירים החזקים יותר כמו IPHONE 12 MAX (256GB) או גלקסי נוט 20 אולטרה תצטרכו לשם 4,000-5,600 ₪.

 

מכשירי הביניים

בקטגוריה זו נמכרים מכשירים רבים של יצרניות רבות. בארץ תוכלו למצוא מכשירים רבים של חברת שיאומי הסינית. צרכנים רבים שלא רצו לשלם את המחירים של מכשירי הפרימיום החלו לרכוש את מכשירי הביניים. כתוצאה מכך החלה גם סמסונג לייצר מכשירים שמיועדים לשוק הזה, כדי שהצרכנים יוכלו להינות מהיוקרה של סמסונג במחיר סביר.

בניגוד למכשירי הפרימיום שבאים עם החבילה המשולמת, כדי למצוא מכשירים זולים הצרכנים צריכים להתפשר על הביצועים.

המעבדים של המכשירים פחות חזקים ומהירים ממכשירי הפרימיום. המכשירים בקטגוריה נבדלים אחד מהשני בשלל פרמטרים כמו יכולות הצילום, גודל ואיכות המסך או הסאונד, כך שכל אחד יכול לבחור מכשיר שמתאים לו מבחינת הצרכים.

לרוב, המכשירים מגיעים עם סוללה גדולה וחזקה שמחזיקה לאורך זמן.

המכשירים החזקים בקטגוריה כמו השיאומי רדמי 9 או נוט 9, ומכשירי סמסונג A51 וA71 עולים בין 1,000-2,000 ₪.

מכשירי השוק הנמוך

המכשירים בתת קטגוריה זו כמו סמסונג A31 ושיאומי 9A נמכרים במ400-1000 ₪. הביצועים שלהם נמוכים מאד ומתאימים לשימוש של שיחות וקבלת הודעות בלבד. עבור סוג שימוש זה הסוללה מחזיקה הרבה מאד זמן.

בשורה התחתונה

מכשירי הפרימיום מיועדים למי שמחפש את המכשיר הכי חזק בשוק , או פשוט ללכת עם מחשב בכיס.

מכשירי הביניים מיועדים למי שמסתפק בשימוש בסיסי לשיחות, התכתבויות וצפיה בסדרות וסרטונים וחיי סוללה טובים.
מומלץ לבני נוער ומי ששובר או מאבד את המכשיר לעתים קרובות ורוצה מכשיר טוב במחיר סביר.

מכשירי השוק הנמוך, מיועדים למי שצריך מכשיר שני, או לשימוש הישן של טלפון- שיחות והודעות.

שיתוף

השאר תגובה

Your email address will not be published.